Kaklo skausmas

Kankina Kaklo Skausmas? Visas Priežasčių ir Sprendimų Spektras

Kaklo skausmas, arba cervikalgija - su juo dažnai susiduria įvairaus amžiaus pacientai. Kaklo anatomija yra labai sudėtinga: ji apima slankstelius, diskus, raumenis, nervus, kraujagysles ir sąnarius, o tikrasis skausmo šaltinis gali tūnoti bet kurioje iš šių dalių. Skausmas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant, bet neapsiribojant, degeneracinėmis ligomis, traumomis, infekciniais procesais, neoplazmomis ir net psichosomatiniais sutrikimais.

Viena iš dažniausių kaklo ar sprando skausmo priežasčių yra prasidėjusi degeneracinė diskų liga, arba kaklo osteochondrozė, kuri atsiranda dėl natūralių senėjimo procesų ir gali sukelti kaklinių stuburo diskų išvaržą ar spondilozę. Ši būklė sukelia stuburo disko aukščių sumažėjimą ir gali sudaryti spaudimą artimiausioms nervų šaknelėms, tokiu būdu sukeldama radikulopatiją – skausmą, kuris plinta iš kaklo į rankas. Kitas skausmo šaltinis gali būti miogeninis, kai per didelis raumenų įsitempimas sukelia fibromialgiją ar miofascialinį skausmą.

Nervų šaknelių uždegimas, arba radikulitas, dažnai pasireiškia kaip aštrus, šaudantis skausmas, kylantis dėl nervų suspaudimo, išvaržos ar spondilozės. Kaklo išvaržos, arba kaklo iškrypimo atvejais diskas išsikiša, išeina iš savo vietos ir taip pat sukelia spaudimą tam tikram nervui, tokiu būdu sukeliant labai stiprų skausmą, tirpimą ar net silpnumą rankose.

Svarbu atpažinti, kad kaklo skausmas taip pat gali būti susijęs ir su specifinėmis būklėmis, pavyzdžiui, meningitu - galvos ir nugaros smegenų membranų uždegimu, arba įvairiais skydliaukės sutrikimais.

Cervikalgija

Tai terminas, apibūdinantis bet kokį kaklo srityje jaučiamą skausmą, kuris gali būti sukeltas įvairių veiksnių, tokių kaip per didelis fizinis krūvis ar netinkama laikysena. Cervikalgija dažniausiai būna kompleksinis simptomas, susijęs su įvairiais patologiniais ir funkciniais kaklo struktūros sutrikimais. Ši būklė gali kilti dėl mechaninių pažeidimų, degeneracinių pokyčių, raumenų įtampos, nervų suspaudimo, uždegiminių procesų ar net psichogeninių veiksnių. Kaklo skausmo patogenezėje svarbų vaidmenį atlieka kaklo stuburo anatominės ypatybės, įskaitant slankstelių korpusus, tarpslankstelinius diskus, sąnarius, raumenis bei neurovaskulinę sistemą.

Mechaninė įtampa ir netinkama laikysena

Viena iš dažniausių cervikalgijos priežasčių yra per didelis fizinis krūvis ir netinkama laikysena, kurios ilgainiui sukelia padidėjusią įtampą įvairiose kaklo stuburo struktūrose. Ilgalaikis darbas prie kompiuterio, netinkama darbo ergonomika, nepatogi miego poza arba įprotis laikyti telefoną suspaudus tarp pečių ir ausies gali sukelti atitinkamų raumenų disbalansą, padidinti slankstelių ir tarpslankstelinių diskų apkrovą. Tai veda prie mikrotraumų, raumenų spazmų, perdėtos sąnarių kapsulių įtampos ir galiausiai – skausmo atsiradimo.

Degeneraciniai pokyčiai

Senėjimo procesas natūraliai veikia kaklo stuburo struktūras, sukeldamas degeneracinius pokyčius, tokie kaip spondilozė, osteofitų formavimasis, tarpslankstelinių diskų aukščio sumažėjimas ir hidratacijos praradimas. Tokie pokyčiai kaklo biologinėse struktūrose sumažina diskų amortizacinę funkciją ir sukelia tarpslankstelinių diskų išvaržas ir iš to kylančius skausmus.

Raumenų įtampa

Dėl netinkamos laikysenos, intensyvaus fizinio darbo ar streso atsirandanti raumenų įtampa yra dar viena galima cervikalgijos priežastis. Raumenų disbalansas, per didelis tam tikrų raumenų grupių įsitempimas gali sukelti miofascialinį skausmą, kuris dažnai apibūdinamas kaip difuzinis, sklidantis į aplinkines sritis.

Nervų suspaudimas

Kaklo stuburo išvarža, spondilolistezė (slankstelių poslinkis) ar osteofitų (kaulinių ataugų) formavimasis gali sukelti tiesioginį ar netiesioginį spaudimą šakniniams kaklo nervams, sukeliant radikulopatiją – skausmą, kuris plinta iš kaklo į vieną ar abi rankas, kartais lydimą tirpimo, sumažėjusio jautrumo ar net silpnumo ir jėgos praradimo.

Uždegiminiai procesai

Uždegiminės ligos, tokios kaip reumatoidinis artritas, ankilozinis spondilitas, taip pat gali ženkliai paveikti kaklo sąnarius ir sukelti stiprų skausmą, judėjimo apribojimus. Šių ligų metu imuninė sistema klaidingai puola savo organizmo audinius, sukeldama uždegimą, skausmą ir laikui bėgant - deformacijas.

Kaklo raumenu itampa

Kaklo raumenų įtampa

Padidėjusi kaklo raumenų įtampa labai dažnai tampa viena iš pagrindinių raumenų ir skeleto sistmos skausmo priežasčių, su kuria susiduria tiek ramesnį, tiek fiziškai aktyvų gyvenimo būdą gyvenantys asmenys. Ši būklė, mediciniškai vadinama miofascialiniu skausmu, yra susijusi su per dideliu tam tikrų kaklo ir pečių juostos raumenų grupių įsitempimu ar spazmavimu, atsirandačiu dėl ilgą laiką esamos netinkamos laikysenos, pavyzdžiui, ilgai sėdint prie kompiuterio, naudojant mobilųjį telefoną ar kitus elektroninius įrenginius.

Šios problemos pagrindas slypi biomechanikoje ir ergonomikoje. Ilgalaikis vienodos pozicijos išlaikymas, ypač sėdint priešais kompiuterio ekraną, sukelia tam tikrų kaklo ir pečių raumenų persitempimą, tuo tarpu kiti raumenys tampa pernelyg silpni dėl nepakankamo jų naudojimo. Tai sukelia disbalansą tarp tokių raumenų grupių, padidina fascijos įtampą – jungiamojo audinio, apgaubiančio raumenis, ir gali sukelti trigerinių taškų (angl. trigger points) – lokalizuotų spazmų, kurie yra itin jautrūs spaudimui ir būna labai skausmingi, formavimąsi.

Klinikiniu požiūriu, pacientai, su padidėjusia kaklo raumenų įtampa, dažnai skundžiasi nuolatiniu, ar periodiniu skausmu kaklo ir pečių srityje, sustingimu, sumažėjusiu judesių diapazonu, skausmu, spinduliuojančiu į galvą, kuris kartais sukelia galvos skausmus, ar net pereina į rankas, kartu su jautrumo pokyčiais ar silpnumu galūnėse.

Tokios būklės diagnostika paprastai remiasi klinišku įvertinimu, atliekant fizinį patikrinimą, kurio metu nustatomi trigeriniai taškai, raumenų įtampa ir atsiradęs judesių apribojimas. Sunkesniais atvejais, norint atmesti kitas patologijas, gali būti atliekami vaizdiniai tyrimai, pavyzdžiui, magnetinio rezonanso tomografija (MRT).

Ūmus ir lėtinis kaklo skausmas

Ūmus ir lėtinis kaklo skausmas yra dvi pagrindinės skausmo kategorijos, kurios skiriasi pagal trukmę, priežastis ir gydymo metodus. Šių dviejų tipų skausmas veikia pacientų gyvenimo kokybę skirtingais būdais ir reikalauja individualizuoto požiūrio į diagnostiką bei terapiją.

Ūmus kaklo skausmas

Ūmus kaklo skausmas paprastai apibūdinamas kaip staigus skausmas, kuris atsiranda dėl konkretaus įvykio ar traumos ir trunka iki maždaug penkių - šešių savaičių. Šis skausmas gali būti sukeltas dėl raumenų patempimo, nugaros smegenų nervų uždegimo, slankstelio lūžio ar išnirimo, taip pat prasidėjusių uždegiminių procesų, pavyzdžiui, faringito ar meningito. Mediciniškai ūmus skausmas laikomas organizmo natūraliu atsaku į audinių pažeidimą ar uždegimą, ir veikia kaip pirminis signalas apie potencialią problemą.

Lėtinis kaklo skausmas

Lėtinis kaklo skausmas yra jau ilgalaikis skausmas, trunkantis daugiau nei tris mėnesius. Šis skausmo tipas dažnai yra sudėtingesnis ir gali būti susijęs su daugybe veiksnių, įskaitant degeneracines stuburo ligas, pavyzdžiui, osteochondrozę, spondilozę, tarpslankstelinių diskų išvaržą, taip pat psichologinius veiksnius - stresą, depresiją, ar nerimą. Lėtinis skausmas ne visada yra tiesiogiai susijęs su viena aiškia patologija ir gali atsirasti dėl nervų sistemos pokyčių, dėl kurių skausmo pojūtis tampa jautresnis ir ilgalaikis.

Kaklo osteochondrozė

Kaklo osteochondrozė, arba cervikalinė degeneracinė diskų liga, yra dažnai sutinkamas stuburo degeneracinis sutrikimas, veikiantis kaklo stuburo tarpslankstelinius diskus. Ši liga pasižymi diskų audinio struktūros pokyčiais, kurie su laiku sukelia diskų aukščio sumažėjimą, elastingumo praradimą, ir galiausiai – diskų išvaržą ar spondilozę. Kaklo osteochondrozė visada sukelia skausmą, diskomfortą ir judėjimo apribojimus.

Kaklo nervų šaknelių uždegimas

Kaklo nervų šaknelių uždegimas, mediciniškai vadinamas radikulitu, yra būklė, kurioje uždegimas ar spaudimas ant vieno ar kelių nugaros smegenų nervų šaknų sukelia stiprų skausmą, diskomfortą, tirpimą ar silpnumą, paprastai plintantį nuo kaklo į rankas ir pečius. Tai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant tarpslankstelinių diskų išvaržas, spondilozę (slankstelių kaulų augimą), traumas ar uždegiminius procesus, paveikiančius įvairias kaklo stuburo struktūras.

Kaklo išvarža

Kaklo išvarža, mediciniškai žinoma kaip cervikalinė tarpslankstelinio disko išvarža, yra būklė, kurioje kaklo stuburo tarpslankstelinio disko dalis išsikiša už savo anatominių ribų, darydama spaudimą šalia esantiems nervams ar nugaros smegenų kanalui. Tai sukelia ne tik vietinį skausmą, bet ir gali sukelti radikulopatiją – simptomų kompleksą, atsirandantį dėl nervų šaknų suspaudimo.

Skauda kakla po zandikauliu

Specifiniai kaklo skausmo atvejai

Skauda kaklą po žandikauliu

Skausmas po žandikauliu gali signalizuoti apie įvairias medicinines būkles. Dažniausiai tai būna dėl limfmazgių uždegimo, vadinamo limfadenitu, kuris išsivysto dėl virusinės ar bakterinės kilmės infekcijų. Kita galima priežastis yra temporomandibulinio sąnario sutrikimai, sukeliantys skausmą žandikaulio sąnaryje ir aplinkiniuose audiniuose. Be to, skausmą gali lemti odontogeninės problemos - dantų ėduonis, periodontitas, dantų netekimas, abscesai ar atsiradę pūliniai. Rečiau tai gali būti dėl neinfekcinio limfmazgių padidėjimo ar piktybinių darinių.

Siekiant nustatyti tikslią skausmo po žandikauliu priežastį, svarbu atlikti detalų ligos anamnezės surinkimą ir kruopščią galvos bei kaklo apžiūrą. Gali prireikti papildomų tyrimų - rentgeno, kompiuterinės tomografijos, laboratorinių kraujo tyrimų ar audinių biopsijos. Gydymas priklausys nuo konkrečios diagnozės, bet gali apimti antibiotikus, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, chirurginį ėduonies ar pūlinio pašalinimą, spindulinę terapiją ar chemoterapiją. Laiku diagnozavus ir pradėjus tinkamą gydymą, skausmo po žandikauliu priežastis dažniausiai pavyksta sėkmingai pašalinti.

Skauda kaklą ir gerklę

Skausmas kakle ir gerklėje dažniausiai yra susijęs su viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Tai gali būti faringitas arba tonzilitas, kuriuos sukelia virusinės ar bakterinės infekcijos, sukeldamos gleivinės uždegimą. Laringitas - balso stygų uždegimas, taip pat gali sukelti skausmą kalbant ar ryjant. Kartais skausmą lemia gastroezofaginis refliuksas, kai skrandžio turinys patekęs atgal į stemplę sudirgina gerklę. Rečiau tai gali būti dėl piktybinių ar autoimuninių ligų.

Nustatant tikslią skausmo priežastį svarbu įvertinti papildomus simptomus, atlikti gerklės ir kaklo apžiūrą, kartais - laboratorinius ar vaizdinius tyrimus. Gydymas labai priklauso nuo konkrečios diagnozės - dažniausiai tai būna simptominis malšinimas, antivirusiniai, antibakteriniai vaistai ar rūgštingumą mažinantys preparatai. Esant piktybinėms arba autoimuninėms ligoms, gali prireikti specifinio gydymo. 

Skauda kaklą ir pečius

Skausmas kakle ir pečiuose dažniausiai būna susijęs su kaklo ir pečių juostos raumenų bei stuburo problemomis.

Viena iš pagrindinių priežasčių - cervikogeninė galvos skausmo forma, kurią sukelia ilgalaikė kaklo raumenų įtampa. Taip pat neretai tai būna dėl kaklo slankstelių degeneracinių pokyčių (cervikalinės spondilozės), suspaudžiančių kaklo nervų šakneles.

Kartais skausmą lemia ir peties sąnario pažeidimai, pvz. rotatorių manžetės uždegimas, tendinitas. Skausmas gali sklisti iš kaklo į petį arba atvirkščiai.

Diagnozuojant svarbu atlikti išsamų neurologinį ištyrimą, rentgeno ar MRT tyrimus. Gydymas priklauso nuo priežasties, bet dažnai apima kineziterapiją, fizioterapiją, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, kaklo atpalaidavimo pratimus, peties mobilizaciją. Esant stuburo ar peties pažeidimams, gali būti taikomi invaziniai skausmo malšinimo būdai ar net operacijos.

Skausmas kaklą prie ausies

Skausmas kaklo srityje prie ausies gali signalizuoti įvairias būkles:

 • Parotitas (kiaulytė) - ūminis seilių liaukų uždegimas.
 • Mastoiditas - uždegimas kaulo struktūrose prie ausies.
 • Temporomandibulinio sąnario sutrikimai, sukeliantys skausmą žandikaulio sąnaryje.
 • Trigeminalinė neuralgija - sukelianti stiprų, į elektros šoką panašų skausmą veido srityje.
 • Cervikogeninis galvos skausmas - dėl kaklo raumenų įtampos.
 • Nervų, maitinančių ausies sritį, užspaudimas.

Tikslią priežastį nustatyti padeda detali anamnezė, objektyvi apžiūra, kartais - vaizdiniai tyrimai. Gydymas priklauso nuo diagnozės - nuo antibiotikų iki priešuždegiminių vaistų, kineziterapijos, rečiau - chirurginių intervencijų. Skausmui nepraeinant, rekomenduojama kreiptis į gydytoją išsamesniam įvertinimui.

Kaklo skausmas pereinantis į galvą

Skausmas, plintantis iš kaklo į galvą, gali signalizuoti įvairias būkles:

 • Dažniausiai tai būna dėl įtampos tipo galvos skausmo arba cervikogeninės kilmės galvos skausmo. Jį sukelia ilgalaikė kaklo raumenų įtampa, degeneraciniai kaklo stuburo pokyčiai, nervinių šaknų spaudimas.
 • Kartais galvos skausmas rodo padidėjusį intrakranijinį spaudimą – tokias būkles kaip meningitas, pūlingas meningitas, galvos smegenų auglys.
 • Retesnės, bet galimos priežastys - kraujo tekėjimo sutrikimai smegenyse, pvz. išeminis insultas.
 • Migreniniai skausmai taip pat gali sklisti iš kaklo srities.

Įtarus rimtą būklę, būtina atlikti neurologinį ištyrimą, galvos smegenų vaizdinius tyrimus. Gydymas priklausys nuo diagnozės. Esant galvos skausmui be kitų simptomų, skiriama simptominė terapija, kineziterapija. Bet jei skausmas stiprėja ar pasireiškia kiti neurologiniai simptomai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pratimai kaklo skausmui

Kaklo skausmas ir galvos svaigimas

Galvos svaigimas kartu su kaklo skausmu dažniausiai rodo cervikogeninę kilmės problemą.

Cervikogeninė vertigo būklė atsiranda dėl kaklo stuburo pažeidimų ar susirgimų, trikdančių galvos padėties ir pusiausvyros jutimą. Tai gali sukelti ilgalaikė kaklo raumenų įtampa, tarpslankstelinių diskų degeneracija, nervinių šaknelių užspaudimas.

Kartais galvos svaigimą lemia ir kraujotakos sutrikimai kaklo srityje, pavyzdžiui, vertebrobazilinės kraujotakos nepakankamumas.

Siekiang tiksliai nustatyti galvos svaigimo kilmę, reikalinga kruopšti neurologinė apžiūra, kaklo ir galvos vaizdiniai tyrimai. 

Skauda kaklą ir pakaušį

Skausmas, plintantis iš kaklo į pakaušio sritį, dažniausiai atsiranda dėl okcipitalinių nervų dirginimo ar užspaudimo. Tai gali sukelti:

 • Kaklo traumos, praeityje sukėlusios įvairius nervų pažeidimus.
 • Ilgalaikė kaklo raumenų įtampa, sukelianti spazmus ir dirginanti nervus.
 • Degeneracinės kaklo stuburo ligos - osteochondrozė, spondilozė, susiaurėję tarpstuburiniai kanalai.
 • Retesnės priežastys - navikai, kraujagyslių anomalijos.

Skausmas gali būti aštrus, pulsuojantis, deginantis.

Kaklo skausmas priekyje

Skausmas kaklo priekinėje dalyje gali turėti įvairių priežasčių:

Dažniausiai tai būna dėl skydliaukės susirgimų - kilusių uždegimų (tiroiditų), gerybinių ar piktybinių auglių. Taip pat neretai skausmą sukelia limfmazgių padidėjimas (limfadenopatija), gerklės, stemplės uždegiminės ligos (faringitai, ezofagitai). Rečiau pasitaikančios priežastys - trachėjos, balso stygų susirgimai, kaklo pulsą ar nervus spaudžiantys augliai.

Kaklo skausmas pereinantis į ranką

Skausmas, plintantis iš kaklo į ranką, dažniausiai yra radikulopatijos, sukeltos nervų šaknų suspaudimo kaklo srityje dėl tarpslankstelinio disko išvaržos ar spondilozės, požymis. Šis skausmas gali būti lydimas tirpimo, deginimo pojūčio ar raumenų silpnumo.

Kaklo skausmas po miego

Skausmas kakle, atsibudus po miego, dažniausiai atsiranda dėl:

 • Netinkamos pagalvės ar miegos pozos, sukėlusios ilgalaikę kaklo raumenų įtampą.
 • Ne ergonomiškos miego pozicijos, dėl kurios išsiskiria kaklo slanksteliai arba įsitempia nervai.
 • Esamų degeneracinių stuburo ligų - spondilozės, osteochondrozės - kurios pablogėja gulint netinkamoje padėtyje.
 • Kaklo traumų, sukėlusių lėtinį skausmą.

Siekiant išvengti tokio skausmo, rekomenduojama miegoti ant ortopedinės pagalvės, tinkamo aukščio ir kietumo, vengti galvos perlenkimo. Naudingi kaklo raumenų stiprinimo pratimai, kineziterapija. Jei skausmas nuolat kartojasi, vertėtų patikrinti, ar nėra stuburo ligų ar kitų jo priežasčių.

Kaklo skausmas vaikui

Vaikų kaklo skausmo priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai tai viršutinių kvėpavimo takų infekcijos - tonzilitas, faringitas, laringitas, kurios sukelia kaklo gleivinės uždegimą. Taip pat galimi ūminiai limfmazgių uždegimai (limfadenitai). Rečiau pasitaiko stiprių traumų (kritimų, sporto) sukeltas kaklo skausmas. Prasta laikysena, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio gali sukelti kaklo raumenų įtampą, o retesnės, bet kitos galimos priežastys - reumatoidinės ligos, leukemija, augliai.

Įtarus infekciją, reikėtų atlikti greituosius testus (PGR, antigenų). Esant traumai, įvertinti rentgenograms. Gydymas priklauso nuo diagnozės, bet dažniausiai tai simptominis skausmo malšinimas, antimikrobinė terapija. Reikėtų stebėti, ar nėra kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, galvos skausmas, kurie rodytų rimtesnę ligą.

Kaklo skausmas - vaistai

Skausmo malšinimui gali būti taikomos įvairios farmakologinės ir įprastinės priemonės:

 • Medikamentinis gydymas. Dažniausiai tai nesteroidiniai vaistai nuo sprando skausmo ar uždegimo, raumenų relaksantai. Esant stipriam kaklo skausmui, gali būti skiriami opioidiniai analgetikai.
 • Fizioterapinės ir kineziterapinės procedūros - šiluma/šaltis, elektrostimuliacija, masažas, manualinė terapija. Jos padeda atpalaiduoti raumenis, sumažinti uždegimą, skatina kraujotaką.
 • Kaklo judesių ribojimas kaklo įtvaru ar ortoze, kol praeis ūmus skausmas.
 • Ergonomikos principų taikymas - tinkamas monitoriaus aukštis, kėdės sureguliavimas, poilsiui tinkamos pagalvės.
 • Poilsis ir subalansuotas fizinis aktyvumas, vengiant didelių apkrovų.
 • Psichologinės priemonės - relaksacija, meditacija. Jos padeda suvaldyti stresą, nerimą, kurie didina skausmo pojūtį.
 • Injekcinė terapija - blokados, epidurinės injekcijos. Skiriama esant lėtiniam stipriam skausmui.
 • Operacinis gydymas, jei kitos priemonės nepadeda ar yra specifinė patologija.

Dažniausiai užduodami klausimai

Skauda kaklą - ką daryti pirmiausia?

 • Pabandyti nustatyti galimas skausmo priežastis - ar neseniai sirgote virusine infekcija, ar turite įpročio nepatogiai miegoti, ar dirbate fiziškai sunkų darbą?
 • Pailsėti, vengti didelių fizinių apkrovų.
 • Dėti šaltą kompresą ant skausmingos vietos. Tai padės sumažinti uždegimą.
 • Gerti daug skysčių, ypač šiltų - arbatų, sultis. Jos minkština gleivinę.
 • Jei skausmas stiprus, galite vartoti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (ibuprofeną, diklofenaką) pagal instrukciją.
 • Atlikti lengvus tempimo pratimus, masažuoti skausmingus raumenis.
 • Laikytis taisyklingos laikysenos, nenuleisti pečių.
 • Miegoti ant ortopedinės pagalvės, kad kaklas būtų neutralioje padėtyje.

Jei per 2-3 dienas skausmas nepraeina arba pasireiškia karščiavimas, bendras silpnumas, kreipkitės į gydytoją. Jis ištirs ir paskirs tinkamą gydymą.

Ar kaklo skausmą gali sukelti problemos su skydliauke?

Taip, kaklo skausmas gali būti susijęs su skydliaukės problemomis. Pavyzdžiui, tiroiditas, uždegiminė skydliaukės liga, gali sukelti skausmą ir diskomfortą kaklo srityje. Taip pat, skydliaukės augliai ar cistos gali daryti spaudimą aplinkiniams audiniams ir sukelti tokio pobūdžio skausmą. Be to, autoimuninės skydliaukės ligos, pavyzdžiui, Hashimoto tiroiditas ar Graveso liga, taip pat gali būti susijusios su kaklo skausmu.

Ką daryti, jei skauda kaklą ir negaliu pasukti galvos?

Jei skauda kaklą ir negalite pasukti galvos, svarbu laikytis šių rekomendacijų:

 1. Venkite staigių galvos judesių.
 2. Naudokite šaltą kompresą pirmąsias 48 valandas po skausmo atsiradimo, o vėliau – šiltą kompresą, kad sumažintumėte uždegimą ir atpalaiduotumėte raumenis.
 3. Vartokite nesteroidinius uždegimą mažinančius vaistus, jei tai nėra kontraindikuotina.
 4. Atlikite švelnius kaklo raumenų tempimo ir stiprinimo pratimus.
 5. Jei skausmas nepraeina arba intensyvėja, kreipkitės į gydytoją.

Koks yra kaklo limfmazgių skausmas?

Kaklo limfmazgių skausmas paprastai yra uždegimo, infekcijos arba kartais onkologinio proceso rezultatas. Uždegimas limfmazgiuose gali būti skausmingas liesti, jie gali padidėti ir kartais gali sukelti bendrą diskomfortą. Infekcijos, pavyzdžiui, gerklės uždegimas, mononukleozė arba bakterinės infekcijos, yra dažniausios limfmazgių uždegimo priežastys.

Kas yra kaklo nervo skausmas?

Kaklo nervo skausmas, arba radikulopatija, atsiranda, kai kaklo stuburo tarpslankstelinis diskas ar kitos struktūros suspaudžia vieną iš nugaros smegenų šaknelių. Tai sukelia skausmą, kuris gali plisti iš kaklo į ranką, neretai yra lydimas tirpimo, deginimo pojūčio ar raumenų silpnumo.

Kaip galima sumažinti kaklo skausmą namuose?

Kaklo skausmą namuose galima sumažinti taikant kelias strategijas:

 1. Atlikite švelnius kaklo raumenų tempimo ir stiprinimo pratimus.
 2. Venkite ilgalaikio nesveiko kaklo laikymo, ypač dirbant su kompiuteriu ar naudojant išmaniuosius telefonus.
 3. Naudokite ortopedinę pagalvę miegui.
 4. Taikykite šiltus ar šaltus kompresus, priklausomai nuo to, kas jums labiau tinka.
 5. Vartokite nesteroidinius uždegimą mažinančius vaistus, jei reikia.

Kaklo skausmas ryjant

Kaklo skausmas ryjant gali būti susijęs su faringitu, tonzilitu, stemplės uždegimu arba skydliaukės sutrikimais. Jei skausmas ryjant yra nuolatinis arba atsirado kartu su kitais simptomais, svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų atliktas išsamus vertinimas ir nustatyta tiksli skausmo priežastis.

Kaklo skausmas kairėje arba dešinėje

Kaklo skausmas, lokalizuotas vienoje pusėje, gali turėti įvairių priežasčių. Dažniausiai pasitaikanti priežastis - vienos pusės kaklo raumenų uždegimas arba susidariusios spazminės kontraktūros dėl ilgalaikės įtampos, netinkamos laikysenos darbe ar miegant. Įtakos gali turėti ir ilgalaikė asimetrinė stuburo padėtis, skoliozė - jos gali sukelti skausmą dominuojančioje pusėje. Vienpusis nervinių šaknų užspaudimas dėl tarpstuburinių diskų išvaržų, spondilozės yra dažnesnė dešinės pusės skausmo priežastis.

Kairės pusės kaklo skausmą gali sukelti skydliaukės ligos ar kiti procesai kaklo priekyje. Retesnės priežastys - augliai, kraujagyslių pažeidimai, infekcijos. Dešinės pusės kaklo skausmą gali sukelti stuburo diskų išvarža, kaklo arterijų patologijos ar kitos struktūrinės stuburo problemos.

Grįžti į tinklaraštį

Nepraeina kaklo skausmas?

Galime jums padėti! Registruokitės konsultacijai mūsų kineziterapijos klinikoje, naudodamiesi forma žemiau ir pradėkime jūsų gydymą nedelsiant.


Atsiliepimai apie mūsų kineziterapijos kliniką:

Susisiekite kineziterapeuto konsultacijai: