Magnetinio rezonanso aparatas

Magnetinis rezonansas - pažangiausia šiuolaikinė diagnostika

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) - tai neinvazinis medicininės vizualizacijos metodas, leidžiantis gauti tikslius trimačius vaizdus iš bet kurios kūno dalies. Nuo pirmųjų magnetinio rezonanso aparatų sukūrimo XX a. 8-ajame dešimtmetyje, ši diagnostikos priemonė patyrė milžinišką pažangą ir šiandien yra viena iš pažangiausių medicininės vaizdinimo technologijų. Šis tyrimas naudojamas įvairių ligų, įskaitant vėžį, širdies ligas, ir smegenų sutrikimus, diagnostikai ir gydymo stebėjimui.

Kaip veikia magnetinis rezonansas?

Magnetinio rezonanso metu naudojami stiprūs magnetiniai laukai ir radijo bangos, kurios sąveikauja su vandenilio atomų branduoliuose esančiais protonais, sužadindamos juos. Grįždami į pradinę būseną, protonai skleidžia radijo bangų signalą, kurį užfiksuoja MRT sistema. Skirtingų audinių skleidžiamo signalo stiprumas ir dažnis priklauso nuo audinių tankio, sudėties ir kitų savybių. Surinkti duomenys kompiuterio pagalba apdorojami, formuojant detalius trimačius organų ir audinių vaizdus.

MRT aparatas yra sudarytas iš keleto pagrindinių komponentų:

 • Stiprus magnetas, dažniausiai superlaidininkas, kurio stipris siekia 1,5-3 Teslos. Jis sukuria pastovų magnetinį lauką, sulygiuojantį audinių protonus.
 • Radijo dažnio siųstuvas, kuris skleidžia trumpus radijo impulsus į tiriamą kūno sritį. Tai išmuša protonus iš pusiausvyros.
 • Antenos, kurios fiksuoja atsakomojo signalo kitimus, kai audinių protonai grįžta į pusiausvyros būseną.
 • Gradiento ritės, kurios koduoja erdvines signalo detales.
 • Kompiuterizuota sistema signalams apdoroti ir vaizdams rekonstruoti.

  Naujausios 3T MRT sistemos pasižymi itin aukšta vaizdų kokybe ir kontrastu. Jos leidžia atlikti pažangius funkcinius tyrimus. Tačiau jautresnės 1,5T sistemos tinka platesniam pacientų ratui. MRT aparatus valdo ir tyrimus atlieka radiologijos technologai ar radiologai. Pacientui procedūra yra visiškai neskausminga.

  MRT privalumai: nepaprastai tikslūs vaizdai, neradioaktyvumas, galimybė matyti minkštuosius audinius.

  Trūkumai: dideli kaštai, ilgesnė procedūros trukmė, triukšmas, kontraindikacijos (širdies stimulatoriai ir kt.).

  Magnetinio rezonanso vaizdai

  Kodėl MRT yra revoliucinis?

  Magnetinio rezonanso privalumas, lyginant su kitais vizualinių tyrimų metodais (rentgenu, kompiuterine tomografija), yra galimybė gauti itin tikslius vaizdus be jonizuojančios spinduliuotės. Tai leidžia daug saugiau ir efektyviau nustatyti sveikatos sutrikimus, ypač susijusius su onkologinėmis, neurologinėmis ar ortopedinėmis indikacijomis. Pavyzdžiui, smegenų MRT gali parodyti net mažiausius pažeidimus, svarbius tiksliam insulto, demencijos ar auglių diagnozavimui.

  Palyginus su tradiciniu rentgenu ar kompiuterine tomografija (KT), kurie naudoja jonizuojančią rentgeno spinduliuotę, MRT nesuteikia žalingo jonizacijos poveikio pacientui. Šis aspektas yra kritinis, ypač ilgalaikiuose tyrimuose.

  Šiuo metu rinkoje yra daug įvairių MRT modelių, kurie pasižymi įvairiomis techninėmis charakteristikomis ir funkcionalumu. Kadangi MRT privalumai slypi tikslių signalų registravime ir vaizdo atkūrime, svarbu atkreipti dėmesį į magnetinio lauko stiprumą, atvaizdavimo greitį, skiriamąją gebėjimą ir signalo stiprumą. Aukštos kokybės MRT aparatai su dideliu magnetinio lauko stiprumu ir itin tiksliomis aptikimo sistemomis užtikrina optimalias diagnostikos galimybes.

  MRT nugaros skausmų ištyrimui

  Magnetinis rezonansas yra vienas svarbiausių įrankių tiriant nugaros skausmo priežastis. Nugaros skausmai yra viena dažniausių skausmo priežasčių, dėl kurių yra kreipiamasi pagalbos į gydytojus - net 80% žmonių patiria juos nors kartą gyvenime.

  MRT leidžia neinvaziniu būdu gauti tikslius trimačius vaizdus ir nustatyti tikslias skausmo priežastis. Jis padeda rasti ir įvertinti stuburo diskų pakitimus – jų išvaržas, degeneraciją, uždegimus. MRT leidžia pamatyti raumenų, sausgyslių pažeidimus, osteochondrozę. Magnetinio rezonanso tyrimas yra indikuotinas esant tiek ūmiam, tiek lėtiniam nugaros skausmui, o ypač jei yra įtariama tarpslankstelinių diskų protruzija, nervų suspaudimas ar kitos stuburo patologijos. Jis padeda rasti tikslią skausmo priežastį 72-93% atvejų.

  Apibendrinant, magnetinio rezonanso tyrimas yra pranašesnis už rentgenografiją ar kompiuterinę tomografiją dėl savo neinvazyvumo, spinduliuotės nebuvimo ir tikslesnių vaizdų. Tai leidžia išsamiai ištirti nugaros skausmo priežastis ir parinkti optimalų gydymo planą. Todėl MRT ir tapo rutininiu tyrimu neurochirurgijoje, ortopedijoje ir reumatologijoje.

  Naujausios technologijos

  Pastaraisiais dešimtmečiais MRT patyrė didelių technologinių pokyčių. Atsirado galingesnių magnetų sistemos, pagerėjo vaizdų raiška ir kontrastiškumas. Pavyzdžiui, 7T sistemos leidžia gauti iki 100 mikronų raiškos vaizdus. Tobulėja ir funkcinė MRT, leidžianti matyti smegenų, širdies ir kitų organų veiklą. Naujos programos sutrumpina skenavimo laiką. Visa tai daro magnetinio rezonanso tyrimą dar tikslesniu ir efektyvesniu.

  Grįžti į tinklaraštį

  Ar jums pastoviai skauda nugarą?

  Turite atliktą magnetinio rezonanso tyrimą ir diagnozę? Pats metas kreiptis į kvalifikuotus kineziterapeutus, mūsų kineziterapijos klinikoje ir pradėti skausmų gydymą!

  Atsiliepimai apie mūsų kineziterapijos kliniką:

  Susisiekite kineziterapeuto konsultacijai: