Refliuksas skrandzio skausmas

Refliuksas | Ryšys Su Viršutinės Nugaros Dalies Skausmu

Kas yra Refliuksas?

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso liga (GERL), yra būklė, kai skrandžio turinys grįžta į stemplę, sukeliant deginimo pojūtį ir kitus nemalonius simptomus. Tarp pagrindinių refliukso priežasčių yra netinkama mityba, stresas ir per didelis svoris.

Viršutinės Nugaros Dalies Skausmas

Viršutinės nugaros dalies skausmas, mediciniškai žinomas kaip „torokalgija“, dažniausiai lokalizuojamas interkapuliarinėje srityje – tai yra, tarp pečių ašmenų. Ši nugaros skausmo forma gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tarp kurių svarbiausios yra raumenų įtampa, nervų pažeidimai, ir net gastroezofaginio refliukso liga (GERL).

GERL atsiranda, kai skrandžio turinys grįžta atgal į stemplę ir sukelia uždegimą ir skausmą. Nors GERL dažniausiai siejamas su krūtinės skausmu ir deginimo pojūčiu stemplėje, kai kuriais atvejais skausmas gali plisti į viršutinę nugaros dalį.

Nugaros skausmas virsutineje dalyje

Refliukso ir Viršutinės Nugaros Dalies Skausmo Ryšys

Nors GERL ir nugaros skausmas gali pasireikšti kartu, GERL dažniau yra susijęs su esamų nugaros skausmų priežastimis ar jų gydymo metodais, o ne pats sukelia nugaros skausmą. Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, naudojami nugaros skausmams gydyti, gali padidinti GERL riziką. Ilgalaikis skausmas gali sukelti stresą, kuris savo ruožtu gali didinti GERL riziką. Mažiau fizinio aktyvumo ir mitybos pokyčiai taip pat gali turėti įtakos GERL simptomams.

Nors tiesioginis ryšys tarp GERL ir viršutinės nugaros dalies skausmo nėra aiškus, abu šie sutrikimai gali sąveikauti per bendrus rizikos veiksnius ir gydymo metodus. Pvz., prieš uždegiminiai vaistai, naudojami nugaros skausmams malšinti, gali padidinti refliukso riziką, o nuolatinis skausmas ir stresas gali turėti įtakos tiek GERL simptomams, tiek nugaros skausmams.

Gyvenimo Būdo Pakeitimai Refliukso ir Nugaros Skausmo Mažinimui

Vienas iš pagrindinių gydymo būdų yra gyvenimo būdo keitimas. Sveika mityba, kurioje sumažinamas riebių, aštrių maisto produktų ir kofeino vartojimas, gali ženkliai sumažinti refliukso simptomus. Dieta turėtų būti praturtinta skaidulomis, vaisiais, daržovėmis ir liesų baltymų šaltiniais, kad būtų užtikrintas normalus virškinimas ir sumažintas skrandžio rūgštingumas.

Reguliari fizinė veikla, tokia kaip vaikščiojimas, plaukimas ar joga, gali padėti stiprinti nugaros raumenis, gerinti laikyseną ir sumažinti skausmą. Be to, fizinis aktyvumas padeda reguliuoti kūno svorį, kas yra svarbu, nes antsvoris yra vienas iš GERL rizikos veiksnių.

Tinkama laikysena, ypač sėdint ir dirbant prie kompiuterio, taip pat yra labai svarbi nugaros sveikatai. Rekomenduojama naudoti ergonomiškas kėdes ir kintamo aukščio stalus, reguliariai keisti sėdėjimo poziciją ir atlikti laikyseną gerinančius pratimus.

Šie gyvenimo būdo pakeitimai ne tik mažina GERL ir nugaros skausmų simptomus, bet taip pat teigiamai veikia bendrą sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę.

Refliuksui gydyti reikia sveikai maitintis

Medicininiai Gydymo Metodai

Efektyviam gastroezofaginio refliukso (GERL) ir susijusio nugaros skausmo gydymui rekomenduojamas kompleksinis požiūris, apimantis farmakologinį gydymą ir kineziterapiją.

Farmakologinis gydymas dažniausiai susideda iš protonų inhibitorių (pvz., omeprazolas) vartojimo, kurie mažina skrandžio rūgštingumą, taip sumažinant refliukso simptomus. Taip pat vartojami antacidai ir H2 receptorius blokuojantys vaistai.

Vis dėl to, kineziterapija yra kertinė nugaros skausmo gydymo dalis. Tai apima individualiai pritaikytas mankštas, kurios stiprina nugaros raumenis, gerina laikyseną ir mažina raumenų įtampą. Reguliariai atliekamos terapinės pratimų programos yra veiksmingos nugaros skausmo profilaktikos ir gydymo priemonės. Kineziterapeutas taip pat gali patarti dėl ergonomiškos darbo vietos išdėstymo ir kasdienės veiklos, kad būtų išvengta nugaros skausmų pasikartojimo.

Šios gydymo strategijos padeda sumažinti refliukso simptomus ir nugaros skausmą, taip pat pagerina bendrą paciento gyvenimo kokybę.

Dažniausi Mitai ir Klaidingos Nuomonės

Vienas iš dažniausiai sutinkamų mitų yra tas, kad gastroezofaginio refliukso liga (GERL) ir nugaros skausmai nėra susiję. Tačiau moksliniai tyrimai ir klinikinė praktika rodo, kad GERL gali turėti įtakos nugaros skausmams, ypač viršutinėje nugaros dalyje. Tai galima paaiškinti refliukso sukeliamu stemplės ir virškinimo trakto uždegimu, kuris gali sukelti raumenų įsitempimą ir skausmą, plintantį iki nugaros.

Kada Kreiptis į Gydytoją?

Kreiptis į gydytoją dėl gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) ir jos sukeltų nugaros skausmų reikėtų, kai simptomai yra nuolatiniai, intensyvūs arba trukdantys kasdieniniam gyvenimui. Svarbu atkreipti dėmesį į papildomus simptomus, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimus, pykinimą, raumenų silpnumą, judėjimo ribotumą, arba jei skausmas plinta į kitas kūno dalis. 

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Ar refliuksas gali būti vienintelė viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis?

Refliuksas gali sukelti arba sustiprinti viršutinės nugaros dalies skausmą, tačiau tai gali būti ir ne vienintelė tokio skausmo priežastis.

Kokie yra efektyviausi gyvenimo būdo keitimai refliukso ir nugaros skausmo mažinimui?

Subalansuota mityba, reguliari mankšta ir tinkama laikysena yra labai svarbios.

Ar yra natūralių būdų gydyti šias būkles?

Taip, pavyzdžiui, žolelių arbatos ir atpalaiduojantys pratimai gali būti naudingi.

Kada turėčiau kreiptis į gydytoją dėl refliukso ar nugaros skausmo?

Jei simptomai yra nuolatiniai arba pablogėja, reikėtų kreiptis į gydytoją.

Ar kineziterapija gali padėti šioms būklėms?

Taip, kineziterapija gali būti efektyvi gydant refliuksą ir susijusį nugaros skausmą.

Grįžti į tinklaraštį

Sergate refliuksu? Degina skrandį ir nuo to skauda nugarą?

Mes jums galime padėti! Registruokitės konsultacijai jau dabar ir pradėkite gydyti jus kamuojančius nugaros skausmus.
Atsiliepimai apie mūsų kineziterapijos kliniką:

Susisiekite kineziterapeuto konsultacijai: