Mikrodiskektomija

Mikrodiskektomija: per mažą pjūvį į didelį palengvėjimą

Mikrodiskektomija – tai chirurginė operacija, dažniausiai taikoma gydyti išsiveržusį diską, kuris laiko suspaudęs stuburo nervus, ir sukelia simptomus, pavyzdžiui, skausmą, raumenų silpnumą ir sunkumus atliekant dažnai pasikartojančius judesius. Ši operacija apima mažų diskų, kaulų ir sausgyslių fragmentų pašalinimą, siekiant išlaisvinti užspaustą nervų šaknį. Mikrodiskektomija laikoma minimaliai invazine stuburo chirurgija, reikalaujanti tik labai mažo pjūvio naudojant mikroskopą arba chirurginius akinius. Procedūros tikslas – pašalinti išsiveržusio stuburo disko fragmentą, kuris sukelia kompresiją, suteikiant palengvėjimą nuo skausmo ir kitų simptomų. Ji paprastai rekomenduojama po to, kai konservatyvios gydymo priemonės, pavyzdžiui, kineziterapija ir vaistai, nesuteikia norimo skausmo palengvėjimo. Kai kuriais atvejais, (pvz. sergant cauda equina sindromu), kuris paveikia šlapimo ir žarnyno funkcijas, gali būti indikuotina atlikti šią operaciją nedelsiant.

Mikrodiskektomijos operacija

Mikrodiskektomijos metu, chirurgas padaro mažą skylutę-langelį slankstelyje, kad galėtų pasiekti paveiktą nugaros diską, pašalina disko fragmentą ar bet kokį kaulą ar sausgyslę, spaudžiančią nervų šaknį ir sukeliančią skausmus pacientui. Priklausomai nuo individualių kiekvieno atvejp sąvybių, operacijai yra naudojamos minimaliai invazinės technikos, pavyzdžiui, vidulinė, vamzdinė arba endoskopinė mikrodiskektomija, kurios leidžia pacientams greičiau atsigauti ir sumažina pooperacinius skausmus. Operacija paprastai trunka nuo 30 iki 60 minučių, tačiau su pasirengimu ir atsigavimo laiku, bendra trukmė gali išsiplėsti iki maždaug dviejų valandų. Pacientai dažniausiai gali grįžti namo tą pačią dieną ir jiems yra patariama dėl pooperacinės priežiūros, įskaitant simptomus, dėl kurių reiktų nedelsiant kreiptis į pagalbos į medikus.

Mikrodiskektomijos rezultatai

Mikrodiskektomija yra gerai įsitvirtinusi procedūra su aukštais sėkmės rodikliais, siekiančiais net apie 95% sekmės atvejų, todėl ji yra laikoma kaip labai veiksmingas gydymo būdas esant sciatikos diagnozei, sukeltai stuburo išvaržos. Svarbu laikytis priešoperacinių nurodymų, pavyzdžiui, nustoti vartoti tam tikrus vaistus, ir griežtai laikytis pooperacinės priežiūros, kad užtikrintumėte optimalų atsigavimą ir buvusių simptomų pašalinimą. Operacija apima tikslius žingsnius, pavyzdžiui, mažo pjūvio atlikimą, specializuotų įrankių naudojimą norint pasiekti ir pašalinti skausmą sukeliantį disko fragmentą, bei užtikrinant nervų dekompresiją.

Prieš operaciją pacientai turėtų būti informuoti apie galimas komplikacijas, nors jos ir retos. Šios komplikacijos gali apimti pakraujavimą, infekcijas, galimus nervų pažeidimus, pleuros įplyšimą ar nepilną simptomų palengvėjimą. Svarbu, kad pacientai aptartų šias rizikas su juos operuosiančiu chirurgu iš anksto ir suprastų tikėtiną procedūros eigą bei rezultatus.

Po operacijos, pacientai dažniausiai jaučia greitą skausmo palengvėjimą, tačiau pilnas atsigavimas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Reabilitacija yra svarbi sveikimo proceso dalis, padedanti atkurti jėgą, lankstumą ir funkciją. Pacientams rekomenduojama kineziterapija, apimanti tempimo ir raumenų stiprinimo pratimus, taip pat ergonomikos ir kūno mechanikos mokymus, siekiant užkirsti kelią pasikartojančioms problemoms ateityje.

Nors mikrodiskektomija yra labai sėkminga gydant stuburo diskų išvaržas, kai kuriems pacientams gali pasireikšti pasikartojantys simptomai arba gretimo lygio diskų degeneracija. Svarbu užtikrinti tinkamą tolimesnę priežiūrą ir stebėjimą, kad būtų galima laiku nustatyti ir gydyti bet kokias iškylančias problemas.

Grįžti į tinklaraštį

Jums operavo stuburą?

Pradėkite kineziterapiją nedelsdami, sustiprinkite savo nugarą ir atsigaukite greičiau, mūsų klinikoje.
Atsiliepimai apie mūsų kineziterapijos kliniką:

Susisiekite kineziterapeuto konsultacijai: