Kaklo flebitas

Kaklo Flebitas: Venų Uždegimas Kaklo Srityje: Ką Reikia Žinoti?

Kaklo flebitas - venų uždegimas kaklo srityje, yra retas, bet potencialiai rimtas sveikatos sutrikimas, reikalaujantis kruopščios medicininės priežiūros ir gydymo. Šiame straipsnyje aptarsime šios būklės etiologiją, simptomatiką, diagnostikos metodus būklei nustatyti ir gydymo strategijas bei galimas šios ligos komplikacijas, kurių geriau būtų išvengti.

Kas yra kaklo flebitas?

Kaklo flebitas apibrėžiamas kaip venų uždegiminė būklė, lokalizuota tik kaklo srityje. Šis uždegimas gali būti klasifikuojamas kaip paviršinis arba gilus, atsižvelgiant į paveiktų venų vietą ir gylį. Paviršinis flebitas dažniausiai veikia odos paviršiuje esančias venas ir yra mažiau pavojingas, pasižymintis nedideliais komplikacijų atvejais. Tuo tarpu giluminis venų uždegimas, dar vadinamas giliųjų venų tromboze, yra žymiai rimtesnė būklė, kuri gali sukelti jau labai pavojingas sveikatai pasekmes.

Kaklo flebito priežastys ir rizikos

Kaklo flebito atsiradimą gali lemti įvairios priežastys ir rizikos veiksniai, įskaitant:

 • Centrinės venos kateterio ilgalaikis naudojimas: Ilgalaikis ar netinkamas centrinės venos kateterio naudojimas yra viena iš pagrindinių kilusio paviršinio flebito priežasčių.
 • Infekciniai procesai: Bakterinės ar kitos mikroorganizmų sukeltos infekcijos gali prasiskverbti į venų sistemą ir sukelti uždegiminę reakciją.
 • Traumos ar chirurginiai įsikišimai: Fiziniai pažeidimai ar operacijos kaklo srityje gali pažeisti venas ir sukelti šį uždegimą.
 • Autoimuninės ligos: Kai kurių autoimuninių ligų, pvz., sisteminės raudonosios vilkligės metu gali išsivystyti kaklo flebitas dėl organizmo imuninės sistemos kilusios atakos prieš savo venų sieneles.
 • Kraujo krešėjimo sutrikimai: Padidėjęs kraujo krešėjimas gali sukelti krešulių susidarymą venose, dėl ko gali išsivystyti giluminis flebitas

Simptomai

Kaklo flebito simptomai gali varijuoti nuo lengvų iki sunkių, priklausomai nuo uždegimo tipo ir laipsnio. Pagrindiniai simptomai apima:

 • Paraudimą ir patinimą: Uždegimo vietoje galima pastebėti odos paraudimą ir patinimą.
 • Skausmą ir diskomfortą: Paveikta sritis gali būti skausminga, ypač paspaudus ar judinant.
 • Šilumos pojūtį: Uždegimas dažnai sukelia šilumos jausmą paveiktoje srityje.
 • Bendrą sveikatos pablogėjimą: Galimi bendros infekcijos požymiai, tokie kaip karščiavimas, silpnumas, ar nuovargis.

Diagnostika

 • Ultragarso tyrimas (sonografija): Tai pagrindinis giliųjų venų trombozės diagnozavimo metodas, leidžiantis vizualizuoti kraujo pratekėjimą ir nustatyti galimai susidariusius kraujo krešulius.
 • Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) arba kompiuterinė tomografija (KT): Šie tyrimai gali būti naudojami detaliam uždegimo ir jo pasekmių kaklo srityje įvertinimui.
 • Kraujo tyrimai: Kraujo analizės padeda įvertinti uždegiminį procesą organizme ir kraujo krešėjimo rodiklius.

Gydymo Strategijos

Gydymo planas priklauso nuo flebito tipo, sunkumo ir paciento bendros būklės. Pagrindiniai gydymo principai apima:

 • Paviršinio flebito atveju: Rekomenduojama paveiktą vietą laikyti aukštai, naudoti šiltus kompresus, taip pat gali būti skiriami nesteroidiniai uždegimą slopinantys vaistai skausmui ir uždegimui mažinti.
 • Giluminio flebito atveju: Būtina vartoti antikoaguliantus kraujo krešėjimui mažinti, kartais gali prireikti ir intensyvesnių medicininių intervencijų, pvz., trombolizės ar chirurginio krešulio šalinimo.a

Svarbu pabrėžti, kad ankstyva diagnozė ir tinkamas gydymas yra esminiai veiksniai siekiant išvengti komplikacijų, tokių kaip plaučių embolija, kuri gali kilti dėl pirma kilusio nekontroliuojamo giluminio kaklo flebito.

Grįžti į tinklaraštį

Skauda kaklą?

Užsiregistruokite konsultacijai mūsų klinikoje ir mūsų kineziterapeutai jums padės!


Atsiliepimai apie mūsų kineziterapijos kliniką:

Susisiekite kineziterapeuto konsultacijai: